Rekuperatory

Charakterystyka

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w systemach wentylacyjnych mechanicznej, pozwala na wymianę powietrza w budynku i odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego (zanieczyszczonego). Dzięki temu urządzeniu można oddychać świeżym powietrzem bez otwierania okien i niepotrzebnych strat energii. Jakie jeszcze korzyści niesie rekuperacja?

Zasada działania rekuperatora jest dość prosta. Urządzenie posiada 4 wbudowane króćce, które służą do podłączenia kanałów wentylacyjnych. Takie rozwiązanie zapewnia płynny przepływ powietrza i optymalną wydajność instalacji. Do urządzenia są podłączone 4 kanały:

1. Czerpnia – to kanał, przez który do rekuperatora doprowadzane jest świeże powietrze z zewnątrz pomieszczenia

2. Wyrzutnia – to kanał, przez który następuje odprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku z rekuperatora

3. Nawiew do pomieszczeń – przez ten kanał nagrzane i oczyszczone powietrze jest wprowadzane z rekuperatora do wewnątrz pomieszczenia

4. Wyciąg z pomieszczeń – przez ten kanał ,,zużyte” powietrze z wysoką zawartością dwutlenku węgla i niskim stężeniem tlenu jest odprowadzane z pomieszczeń do rekuperatora.

To 4 główne kanały, w którym krąży powietrze, natomiast każdy z nich może zostać rozgałęziony na mniejsze kanały, np. nawiewne lub wywiewne.

Rekuperacja jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna, ponieważ pozwala oszczędzać na kosztach ogrzewania oraz dostarcza wysokiej jakości powietrze, wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie osób przebywających wewnątrz pomieszczeń.

Najlepsze rozwiązanie i montaż urządzenia

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór rekuperatorów, renomowanych marek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doradzimy urządzenie najlepiej spełniające Twoje potrzeby, a wykwalifikowani instalatorzy przeprowadzą montaż urządzenia.

Potrzebujesz indywidualnej wyceny? Interesuje Cię urządzenie konkretnego producenta? Skontaktuj się z nami.