Kotły na pellet

Charakterystyka

Oszczędne, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, jakim są kotły na pellet, doskonale sprawdzi się w każdym ogrzewanym centralnie budynku mieszkalnym, usługowym, w magazynie czy na hali produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba obniżenia kosztów ogrzewania przy jednoczesnym uproszczeniu eksploatacji, bezobsługowy kocioł na pellet zapewni optymalny komfort użytkowania oraz odpowiednie parametry instalacji grzewczej. Kotły te na paliwo stałe wyróżniają się innowacyjną technologią, a ich pracą kierują niezawodne, nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe, czyniące eksploatację pieca całkowicie bezobsługową. Posiadamy szeroki wybór kotłów centralnego ogrzewania, o wymiarach i mocy w pełni dostosowanych do powierzchni lokalu użytkowego – zarówno kompaktowe, jak i kotły c.o. z bocznym zasobnikiem, który może zostać zamontowany po prawej lub lewej stronie.

Pellet to paliwo stałe w formie sprasowanego granulatu uzyskiwane z biomasy przeznaczone głównie do spalania w indywidualnych jak i zbiorowych instalacjach grzewczych, może być spalany w przystosowanych do tego kotłach i kominkach. Certyfikowany Pellet drzewny – powstaje ze sprasowania trociny które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych. Drewno używane przy produkcji pelletu może być zarówno liściaste jak i iglaste – istnieją również bardziej egzotyczne mieszanki pochodzące z drewna palmowego, skorupek kokosów czy nawet kłód i gałęzi. Pelletyzuje się też słomę i trawę łąkową, tworząc pellety trawne.

Pellet jest produkowany w rozmaitych odmianach i stopniach spalania, w zależności od przeznaczenia jego użycia – inny używa się w elektrowniach, elektrociepłowniach, a inny w gospodarstwach domowych oraz małych kotłowniach należących do szkół, piekarni, zakładów produkcyjnych itp. Pellet przeznaczony do użytku nieprzemysłowego jest wytwarzany bez dodatku jakichkolwiek lepiszczy, dlatego tworzy ogromną alternatywę dla węgla.

Wartość opałowa pelletu zależy od surowców, z których go wyprodukowano i przeciętnie dla pelletu drzewnego waha się 15 - 18 MJ/kg, pelletu ze słomy pszennej to średnio około 16 MJ/kg, dla porównania ekogroszek ma przeważnie 23 - 26 MJ/kg.

Regularna forma, niewielki rozmiar granulatu pozwala na automatyczne uzupełnianie pieca. Pellet może być dostarczany do pieca za pomocą specjalnego podajnika ślimakowego albo przenośnika taśmowego. Pellet jest wygodny w magazynowaniu, a magazynowanie możliwe jest w odpowiednim miejscu już u klienta.

Dzięki ciągłemu zaangażowaniu w promowanie pelletu, jako nowoczesne i ekologiczne źródło ciepła przystępujemy do Krajowej Rady Pelletu, zrzeszający największych producentów pelletu oraz producentów kotłów na biomasę.

Gwarantujemy pełną dostępność urządzeń kotłów w najszerszymna rynku przedziale mocowym od 12 do 100kW.

Najlepsze rozwiązanie i montaż urządzenia

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór kotłów na pellet, renomowanych marek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doradzimy urządzenie najlepiej spełniające Twoje potrzeby, a wykwalifikowani instalatorzy przeprowadzą montaż urządzenia.

Potrzebujesz indywidualnej wyceny? Interesuje Cię urządzenie konkretnego producenta? Skontaktuj się z nami.